(Видео) Во живо: Голем пpoтecт пpoтив полициската бpyтaлнocт во Берлин

Поврзано

- Advertisement -

Во Берлин се одржува протест против полицискиот „расизам“ и наводна десничарска инфилтрација во германските агенции за спроведување на законот.

Протестот беше организиран од левичарски активисти, со цел да се сврти вниманието кон прашањата за полициска бруталност и злоупотреба на моќта од страна на агенциите за спроведување на законот.

Протесто во живо можете да го следите ТУКА

Latest News

Tpaгедија во штипско: Пронајден починaт 38 годишен маж во близина на Чардаклија

Триесет и осумгодишен штипјанец е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија. Во соопштениоето на СВР-Штип се вели...

More Articles Like This