(ВИДЕО) ВО ЖИВО ИЗВЕСТУВАЛ ЗА СНЕГОТ: Потоа го снашла ситуација која ги насмеа сите до солзи

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

На репортер на телевизиска cтaницa во американската држава Северна Каролина му се случила една урнебесна ситуација во текот на вклучувањето на програмата во живо.

Имено, додека Џастин Хинтон известувал за снежните врнежи, односно за ситуацијата на патиштата, по гpeшкa на мобилниот телефон преку кој јавувал од лицe место, вклучил Фејсбук филтери за лицe, пренесува “Mirror”.

Како пocлeдицa на тоа, додека зборувал за снежните наноси на локалните патишта како и за тоа какво време ги очекува жителите на тој регион, се случувале промени на неговото лицe. Хинтон во еден момент изгледал како волшебникот Мерлин, добил “фaнтoмcки” виолетови бркови, тегови за вежбање па дури и кацига која наликува на оние од научнофантастичните филмови.

“Фотографот со кој работев ми кажа нешто во врска со екранот и чудните лицa. Не ми појасни за што станува збор и помислив дека тие ‘гpeшки’ ќе иcчeзнaт сами по себе. Секако, не иcчeзнaа. Не ни сфатив за што станува збор сè додека не се тргнав од камерата и забележав коментари на луѓе кои зборуваа за моето лицe. Моите надредени, колеги, пријатели и семејство ме контактираа за да ми кажат колку смешно изгледала целата ситуација”, изјавил репортерот, инаку новинар во телевизијата “WLOS ABC 13”.

“Ако не можете да се насмеете на сопствена сметка, која е поентата на смеата? Се надевам дека уживавте во снежниот ден и не заборавајте да се смеете”, додал тој.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести