December 9, 2021, 10:41 am

(Видео) Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ попладнево ќе одржи митинг пред граѓаните на општина Центар. Митингот ќе започне во 17:00 часот кај спомен куќата „Мајка Тереза“ и свое обраќање ќе имаат:

-Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски;
-Данела Арсовска, кандидат за градоначалник на град Скопје;
-Наташа Котлар Трајкова, кандидат за градоначалник на општина Центар.

Latest News

Потпомогнато самоубиство – нов уред за еутаназија

Контроверзна непрофитна организација која создаде 3Д-печатена капсула за „потпомогнато самоубиство“, вели дека има законско овластување да го користи уредот...

More Articles Like This