January 26, 2021, 10:56 pm

(Видео) Во живо: Прес конференција на Христијан Мицкоски

Поврзано

СЈО го нема, ckaндалите продолжуваат: Ленче Ристовска и Обвинителството криеле извештаи од Израел за следење и приcлушкување

Станува се појасно зошто пред повеќе од три години обвинителката Ленче Ристовска од тогашното СЈО од судот барала практично...

Филипче тврди дека не постои законска прeчка за увоз на која било вакцина во земјава

Имаме начин да увеземе од која било вацкина против Ковид 19 и не постои никаква законска пречка за тоа,...

До кога ќе молчиме: Сите навреди од бугарските политичари за Македонија и македонскиот народ

Со потпишувањето на Договорот за добрососедски односи меѓу Македонија и Бугарија, логично беше да се нормализираат и унапредат заладените...
- Advertisement -

Денес (17.10.2020) во 13:30 часот, пред просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи прес конференција за медиуми.

На прес-конференцијата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Oд утре почнува етапната исплата на јануарските пензии

Oд утре почнува етапната исплата на јануарските пензии со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови...

More Articles Like This