October 24, 2021, 8:08 am

(Видео) Во живо: Стевче Јакимовски, кандидат за градоначалник на општина Карпош

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Стевчо Јакимовски, лидерот на Граѓанска опција за Македонија (ГРОМ), и кандидат за градоначалник на општина Карпош, денеска ја претстави листата на советници предводена од Зоран Краљевски, како и програмата и проектите кои ќе бидат остварени за време на неговиот мандат.

Промоција со слоган „Моќен Сојуз! Јас и Вие!“, се одржува на плоштадот Делфина.

Јакимовски беше градоначалник на Карпош од 2000-2003 и од 2009-2017.

Latest News

Мицкоски: Масовно да излеземе на изборите и да избереме промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат, се со цел...

More Articles Like This