January 17, 2021, 9:18 am

(Видео) Во живо: Eckaлираа пpoтестите во Париз, дeмонcтрaнтите зaпaлија филијала на „Банк де Франс“

Поврзано

Германците го избpaa нacлeдникoт: Еве кoj ќe ja зaмeни Меркел нa чeлo нa ЦДУ

Германските демохристијани го избраа наследникот на германската канцеларка Ангела Меркел. Армин Лашет беше избран за нов претседател на Христијанско-демократската унија...

Данска нajycпeшнa вo ЕУ вo вakциниpaњeтo нa нaceлeниeтo

Данска е предводник во вакцинацијата против коронавирус благодарение на нивната брза и непречена дистрибуција, а доколку биле достапни повеќе...

Се биpa нacлeдникoт нa Меркел: Eвe кoи ce вo тpкaтa

Пандемијата со коронавирусот ја принуди ЦДУ да одржи изборно собрание во дигитална форма Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела...
- Advertisement -

Демонстрантите против законот за „општа безбедност“ во Париз запалија филијала на „Банк де Франс“, јави дописникот на МИА.

На ѕидот на зградата беше испишано и „А“ за „Анархија“. Запален е киоск на плоштадот. А се гледаат и демонстранти кои позираа со знак: „Не за полициската држава“.

Во исто време, префектурата  на Твитер објави дека е опожарен и ресторан на плоштадот.  (МИА)

Демонстрације у Паризу против француског закона о безбедности

🔶Спутњик уживо из Француске🔸🔶Демонстрације у Паризу против француског закона о безбедности🔸Више на: https://sptnkne.ws/E4cW

Posted by Sputnik Србијa on Saturday, November 28, 2020

Latest News

На Попова Шапка утрово измерени -16 степени

Минусни температури изутрина во седум часот се регистрирани во целата држава, а најстудено е на Попова Шапка, каде се...

More Articles Like This