(Видео) ВО НОВАТА ЕПИЗОДА „ЕДЕН НА ЕДЕН“, ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ОТКРИ АНЕГДОТА: Еве зошто заминал од свадбата на Каролина!

  • March 5, 2019
  • Коментари

Во вчерашната „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега.
Иако не сака свадби, тој одлучил да ѝ направи чест на својата колешка, која вели ја сака како сестра. Заедно со Калиопи дошол на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин, но не успеал ни да се поздрави со невестата.

Погледнете ја целата приказна:

Во новата „Еден на Еден“, Владо отворено зборуваше за сите гласини поврзани со него: дека бил болен, дека е хомосексуалец, дека е во врска со Дунавка…

Епизодата, која беше една од најгледаните сезонава, ќе може да се погледне на „Јутјуб“ за неколку дена.

Ова не е единствената анегдота од неговиот живот што тој ја споделува во неделната епизода на ток-шоуто. Јаневски зборува и за гласините дека бил болен, дека бил хомосексуалец, за Дунавка, за сите жени во неговиот живот, за самотијата и повлеченоста, за тоа дека може да не излезе од дома дури фрижидерот не му се испразни…

– Ти имаш начин да ме натераш да раскажувам приказни што никому не ги кажувам – му признава Владо на водителот Жарко Димитриоски.

Претходно «
Следно »