(ВИДЕО) ВО ЧАИР СЕ ВОДИ ОРО ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Поврзано

Советничката група во Град Скопје на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до антикорупциска против Шилегов

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесе пријава до Државната комисија за спречување на корупција за спорните одлуки на...

КУМАНОВЦИ ДО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ : Нема да ни ја купите честа со неколку квадрати асвалт после 30 годишно Ваше локално владеење!

Кумановци, жители на неколку улици во кумановската населба Карпош, преку допис до нашата редакција му пратија порака на Оливер...

Маж вработен во ФЕНИ позитивен на Ковид-19 во Кавадарци

Маж на возраст од 57 години е новиот регистриран случај на корона вирус во Кавадарци. Лицето е син на...

На социјалните медиуми можеа да се прочитаат коментари дека за време на утринската прослава можеле да се слушнат пукотници од огномети, но и од огнено оружје во речиси сите делови на Скопје каде што се празнувало.

По 30 дневниот пост, денеска во Македонија припадниците на исламската вероисповед го празнуваат Рамазан Бајрам, а жителите на скопската населба Чаир со зурли и тапани играат оро на сред улица.

И покрај тоа што е воведен полицискиот час кој започна во 11 часот и ќе трае до вторник до 5 часот наутро, тоа не ги спречи чаирчани да се расположат со музика и да го прослават празникот.

Прославата на празникот Рамазан Бајрам започна некаде околу 6 часот утрината, кога во верските храмови беа собрани верниците на ја проследат молитвата, а веднаш потоа започнаа и со прославата на празникот. На социјалните медиуми можеа да се прочитаат коментари дека за време на утринската прослава можеле да се слушнат пукотници од огномети, но и од огнено оружје во речиси сите делови на Скопје каде што се празнувало.

Ваљда у Чаир слават дека короната умрел.Ја друго објаснуење немам..

Julkaissut Kristian Jandrioski Sunnuntaina 24. toukokuuta 2020

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести