December 4, 2021, 5:28 pm

(Видео) Во Шпанија откриена најголемата плантажа со мapиxуана во Европа, зaпленети 135.000 стебла

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Агентите на Граѓанската гарда запленија 135.000 стебла марихуана на фарма на 50 километри јужно од Мадрид.

Полициските извори наведуваат дека ова е најголемата заплена на марихуана при полициска акција во Европа.

Цивилната гарда ја прегледа фармата, каде што марихуаната наводно се одгледувала легално за индустриски цели, но примероците од растенијата открија дека станува збор за растенија „Канабис сатива“, кои биле генетски модифицирани за да изгледаат како индустриски коноп.

„Три лица се уапсени, а шест се под истрага за злосторства против јавното здравје.

Latest News

Инцидeнти на пpoтecтите вo Србија, има и повpeдени

Во Белград и во над 50 населени места ширум Србија на повик на иницијативата „Тргни промени“ и голем број...

More Articles Like This