October 27, 2021, 9:01 pm

(Видео+фото) Врие во Цетиње: Блokирани сите влезови во градот, полицијата се cyдри со граѓаните

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ситуацијата во Цетиње е многу тензична. Сите влезови кон градот беа блокирани, а полицијата го затвори сообраќајот кон Подгорица и Будва.

Претходно беше објавено дека во пристигнале големи полициски сили, а и оклопни возила се донесени на Цетиње.


Според порталот „Вијести“, сите угостителски објекти се затворени во 15 часот.

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, денеска ги повика сите општествено-политички актери да го зачуваат мирот за време на претстојното устоличување на митрополитот Јоаники.

Latest News

Хашим Тачи останува зад решетки

Поранешниот политички лидер на ОВК Хашим Тачи останува во притвор на Специјалниот суд во Хаг, откако Советот на Апелациониот...

More Articles Like This