November 28, 2021, 9:23 am

(Видео) Второто најпопуларно лице во светот доаѓа во Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Човекот што направи револуција во светот на вкусната храна и крцкавото пилешко, лицето кое милијарди луѓе од целиот свет го препознаваат по неговата легендарна бела брада, бело одело и црна машна, „второто најпрепознатливо лице во светот“ доаѓа во Македонија!

Неговиот оригинален рецепт од 11 билки и зачини е тајната која привлече илјадници гурмани секојдневно да уживаат во највкусното, свежо и крцкаво пилешко во повеќе од 25.000 ресторани низ целиот свет.

А, сега, проверени извори кажуваат дека човекот од логото на KFC ексклузивно пристигнува кај нас и веќе е виден како чекори по Скопските улици.

Подгответе се за огромно изненадување што ќе нѐ истакне на мапата на светот! Доаѓа Полковникот Сандерс!

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This