January 25, 2021, 9:07 am

(видео) ВУЧИЌ: Нема да си играм со консултативен референдум како во Македонија, ќе ја почитувам волјата на граѓаните!

Поврзано

Ceдници нa двe coбpaниcки кoмиcии

Во Собранието денеска седници ќе одржат комисиите за транспорт, врски и екологија и труд и социјална политика. На дневен ред...

(Видео) Милошeвcки: 27 април „fаlsе flag“ нaпaд – македонското пaлeњe на Pajхштагот

Кои се луѓето кои се кријат зад 27 април, која е организацијата која стои зад 27 април и кој...

Тешки муабети: 27 април и случувањето околу тој ден

Темата на вечерашната емисија на „Тешки муабети“ е случувањата околу 27 април. Љупчо Палевски: 27 Април е случување кое...
- Advertisement -

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ истакна дека ниедно решение за Косово и Метохија нема да постои, доколку мнозинството од народот не го прифати.

„Јас нема да си играм како во Македонија со консултативен референдум на кој народот ќе каже дека е против, а во Собранието да се изгласа тоа. Мислам дека тоа е добар договор за нив, го поздравив, но начинот на кој е тоа изведено, јас не би го направил“, истакна Вучиќ во интервјуто за ТВ Хепи.

Latest News

Bakцинaтa нa Фајзер oдoбpeнa вo Австралија

Австралискиот медицински регулатор издаде официјално одобрување за употреба на вакцината против коронавирус од компаниите „Фајзер/БиоНТек“. Австралија со тоа стана...

More Articles Like This