(видео) ВУЧИЌ: Нема да си играм со консултативен референдум како во Македонија, ќе ја почитувам волјата на граѓаните!

Поврзано

Хаос на скопскиот аеродром: Патниците рeволтирани и бесни, не можеа да ја напуштат државата

Хаос на скопскиот аеродром. Рeволтирани и бесни патници денеска не можеа да ги чекираат купените карти. И покрај тоа...

Македонија ја затвора границата со Србија и Косово?

Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали ќе предложи ново затворање на границите кон двата северни соседи, откако таму...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ истакна дека ниедно решение за Косово и Метохија нема да постои, доколку мнозинството од народот не го прифати.

„Јас нема да си играм како во Македонија со консултативен референдум на кој народот ќе каже дека е против, а во Собранието да се изгласа тоа. Мислам дека тоа е добар договор за нив, го поздравив, но начинот на кој е тоа изведено, јас не би го направил“, истакна Вучиќ во интервјуто за ТВ Хепи.

Актуелно

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се води класичен линч и очигледен...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Повеќе вести