(ВИДЕО) ВO НЕГОВ СТИЛ:Ѓоковиќ на Бадник им испратил емотивна порака на сите верници!

  • January 7, 2019
  • Коментари

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, на својот профил на Твитер им честитал Божик на сите верници кои денес го слават овој празник.
Новак навел дека немал премногу време со своето семејство да се радува на празниците, но е среќен што имал прилика Бадник да го мине со своите најмили.
„До сега бев со своето семејство, Бадник го минавме заедно, така го минавме светиот празник. На сите им посакувам многу среќа, мир, здравје, благосостојба, со себе но и другите, просперитет во новата година, да ве чува Бог, да ве чуваат ангели во се што правите. Многу ве сакам“, вели Новак во видеото.
А, потоа Ѓоковиќ објаснил дека скоро цел ден на Божик ќе го мине во авион на пат за Австралија каде ќе игра на Австралија опен, еден од неговите омилени Грен слемови.

Извор:екран

Претходно «
Следно »