May 16, 2021, 10:53 am

(Видео) Вoopyжена пpecтрeлка во Сараево, има и пoвpeдени

Поврзано

- Advertisement -

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на Сараевскиот кантон.

Полицијата на кантонот Сараево беше известена околу 19 часот и 50 минути дека неидентификувани лица употребиле огнено оружје во улицата Азизе Чачирбеговиќ, општина Ново Сараево, при што две лица биле повредени и пренесени во УЦЦ Сараево за медицинска помош – рече Мирза Хаџиабдиќ, портпарол на КС Министерството за внатрешни работи.

Тој додаде дека полицијата е на терен, и презема мерки и активности за откривање и откривање на сторителот, пренесува Српскаинфо.

На местото на настанот има четири полициски возила и една брза помош.

Latest News

He им дoaѓa пaмeт: Зaтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo Дебар пopaди нeпoчитyвaњe нa мepкитe, coпcтвeникoт e пpивeдeн

Еден угостителски објект во Дебар е затворен со пломба, а сопственикот лишен од слобода откако во контрола што била...

More Articles Like This