(Видео) Ги бивa caмо за pyшeње, еве како изгледаше музичката фонтана во Прилеп

Поврзано

Тамара Тодевски позитивна на koвид-19

Нашата позната пејачка Тамара Тодевска на својот инстаграм – профил објави дека е позитивна на ковид – 19. На објавата...

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите нас

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испраќа порака по повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената Меѓународниот ден на жената се...

Тасевски до Филипче: Кога смисливте полициски час од 22 до 5 сабајле, мозоците пред врата ги оставивте?

Актерот Сашо Тасевски коментира за воведувањето секојдневен полициски час од 22 часот до пет часот наредниот ден. А бе Венко…И...
- Advertisement -

Од прекрасна “jumping jet”-музичка фонтана(прва во Македонија)…

Од забава, атракција и разладување за сите генерации прилепчани и посетители, до “црна дупка”, брука и глупавост на несовесните локални власти !!!

Само снимката и сеќавањата останаа сведок за преубавата и уникатна фонтана, а за штетата и да не правиме муабет, пишува на Фејсбук екс градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк.

Latest News

Тамара Тодевски позитивна на koвид-19

Нашата позната пејачка Тамара Тодевска на својот инстаграм – профил објави дека е позитивна на ковид – 19. На објавата...

More Articles Like This