November 28, 2021, 9:31 am

(Видео) Ги знае ли премиерот однапред новинарските прашања? Заев фатен како чита одговор на новинарско прашање на прес конференција во живо

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, откако го прочита говорот на денешната прес-конференција, продолжи да чита и одговор на новинарско прашање!

Дали случајно модераторот на прес- конференцијата прво и даде збор на новинарката која му го постави прашањето на Заев, а тој го исчита од прв до последен збор?

Се поставува и прашањето: Знаеше ли Заев што ќе го прашаат, па имаше веќе подготвен одговор кој го прочита?

Она што е исто така симптоматично е оти Заев не ги извади ниту очилата додека го „одговараше“ прашањето, а по одговорот веднаш ги симна па на следните прашања даваше одговори без очила.

-Повикувате на обединување, го очекувате, но што доколку го нема? Ќе можете ли да продолжите на патот кон ЕУ, Отворен Балкан и слично, се што ставате на контото на Македонија?, го праша новинарката премиерот и лидер на СДСМ, а тој веднаш „се фати за работа“ и „одговори“ на прашањето.

Неговиот „одговор“ погледнете го на следното видео од 23,52 до 27,25 минути.

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This