ВИДЕО: Гневна баба навивач на Ривер жестоко распали по Бока

  • November 25, 2018
  • Коментари

Мечот Ривер Плата – Бока Јуниорс иако беше планирано да се игра вечерва, откако беше одложен по синоќешниот, сепак нема да се игра.

Гневот и револтот кај навивачите на Ривер е голем, но и самите се виновни за таквата ситуација сооглед хаосот кој го направија синоќе пред „Монументал“.

„Кој ќе ни ги плати трошоците. Плативме превоз, јадење, спиење. Кој ќе ни ги врати парите поради играчите на Бока кој не сакат да играт, како Перез, Тевез“ изјави гневната баба.

Претходно «
Следно »