(Видео) Голема тaгa во „Гранд“ почина финалистот кој до неодамна другите ги лекуваше со песна

Поврзано

Гарванлиев oбвинyвa: Имаше организиран kpиминaлeн нaпaд врз мене поради бyгарскиот пасош

Претставникот на Евровизија Васил Гарванлиев во интервју за „eurovizion.com“ вели дека бил цел од организиран криминален напад поради тоа...

Xocпитализиран Аца Лукас

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во неговиот дом. Како што...

Пoчинa познатиот рaпер ДМХ

ДМХ, хип хоп изведувачот со засипнат глас познат по хитовите “Ruff Ryders’ Anthem” and “Party Up (Up in...
- Advertisement -

Учесникот на првата сезона и финалист на шоуто „Никогаш не доцна“, Милорад Павловиќ Арса почина денес на 63-годишна возраст!

На пејачот од Власотинце во февруари минатата година му беше дијагностициран рак на белите дробови, а неговата здравствена состојба одеднаш се влоши во последните неколку месеци.

До пред една година, според неговите сограѓани, со песна лекувал рани на многумина и бил дел од секоја радост во Власотинце. Со неговиот глас се кршеле чаши, душата му пееше, липаше и се радуваше, а од минатата година се бори за живот и неговите од Власотинце му помогнаа да ја залечи најголемата рана – осаменоста.

Сепак, тој не успеа. Веста за неговата ненадејна смрт ги шокираше неговите сограѓани, но и колегите и учесниците во шоуто на ветераните.

Latest News

Биотepopистите го напуштија Cобранието

Пратениците за биотериризам го напуштија Собранието откако успеаја д аго привлечат медиумското внимание и од седница која требаше да...

More Articles Like This