October 18, 2021, 1:11 am

(Видео) Господе пpoсти ми што што гласав за CДCM: Член на СДCM се покаја што го поддржувал 3aeв и побара прочка од народот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Господе прости ми што гласав за СДСМ“ вака започнува обраќањето на разочаран член на СДСМ.

Овој настан помина незабележетиелно покрај преубавиот протест во организација на Македонците од светот за слобода на уставобранителите, но тој сега вирално се шири на социјалните мрежи.

Господинот вели дека мислел дека се бори за правда за Македонија и Македонците, но впрочем се борел за кланот Заеви, тој повеќе пати побара прочка од господ за стореното и македонскиот народ истакнувајќи дека се срами.

Погледнето го видеото кое на социјалните мрежи го сподели Љупчо Палевски-Палчо.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This