January 16, 2021, 10:37 am

(Видео) Го иcклyчивмe Љyбчо од ВМРО-ДПМНЕ поради пpoруските и пpoбугарските ставови

Поврзано

Двe лицa мeѓy кoи и нaшиoт кaндидaт зa вoeн пpeтcтaвник вo Алијансата нe дoбиja НАТО бeзбeднoceн cepтификaт, пoтвpди пpeтceдaтeлoт

Повеќе од половина од лицата кои се подложени на реветинг процесот, кој се спроведува согласно НАТО стандардите за сите...

Бeз ЕУ нeмa aлтepнaтивa, члeнcтвoтo вo ЕЕЗ caмo пpeoднo peшeниe

Идејата за членство во Европската економска зона која овозможува слободен европски пазар, размена на работна сила и слободен транспорт...

Akтивни 16.231 cлyчaj co Koвид-19: Pacте бpoјoт нa oздpaвeни пaциeнти

До вчера во земјава беа регистриарни 16231 активни случаи на Ковид-19, од кои најголем број – 9985 се од...
- Advertisement -

Во однос на Договорот со Бугарија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски ја потсети јавноста дека партијата го исклучи Љубчо Георгиевски поради неговата идеолошка определба и неговите пробураски и проруски ставови во вечерашното гостување во емисијата „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс.

-Ние го исклучивме Љубчо Георгиевски и направивме реформи во партијата. Јас бев дел од тие реформи во партијата како претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. По две идеолошки основи се разединовме со Љубчо Георгиевски, да го потсетам дека даваше изјави дека единствен пријател на Македонија е Украина која во тој период беше проруски ориентирана и второто беше скандалозните ставови по однос на Бугарија. И затоа се случи тоа прочистување во ВМРО-ДПМНЕ и гледаме сега со кого е коалиционен партнер.

Вонредна емисија – „Прашањето ми е следно…“

Вонредна емисија – „Прашањето ми е следно…“Гостин:Александар Николоски

Posted by infomax.mk on Thursday, December 3, 2020

Да потсетиме дека Георгиевски денес е голем „поддржувач“ на поликитите на Зоран Заев, но и на македонските евроатлантски интеграции.

Latest News

Двe лицa мeѓy кoи и нaшиoт кaндидaт зa вoeн пpeтcтaвник вo Алијансата нe дoбиja НАТО бeзбeднoceн cepтификaт, пoтвpди пpeтceдaтeлoт

Повеќе од половина од лицата кои се подложени на реветинг процесот, кој се спроведува согласно НАТО стандардите за сите...

More Articles Like This