(Видео) Грегорич се pacплака по победата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Победата на Австрија, прва на европските натпреварувања од 1990 година, посебно емотивно ја доживеа еден од стрелците на трите гола, Михаел Грегорич. Крилниот напаѓач на Австрија се расплака додека даваше изјава по натореварот.

Денеска му е 35 роденден на брат ми. Имав тешка година, оваа победа им на посветувам на сите кои веруваа во мене. На моето семејство и на девојката. Ова беше светски, рече Грегорич и заплака.

Latest News

Евpoпcки мeдиyми зa инициjaтивaтa „Oтвopeн Бaлкaн“

Европски медиуми констатираа дека почна создавањето на економскиот шенгенски простор на Западен Балкан, преку иницијативата „Отворен Балкан“, истакнувајќи дека...

More Articles Like This