November 28, 2021, 6:46 pm

(Видео) Гужва на „Богородица“: Четири колони возила чекаат ред за влез во Грција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дури четири колони возила чекаат во редици за влез во соседна Грција ова утро.

На граничниот премин „Богородица“ од македонска страна утрово според видео камерите се забележува невообичаена гужва.

Туристите претежно од Македонија и Србија и во раните утрински часови чекаат да ја преминат границата со нашиот сосед и да заминат на море.

Инаку од вчера во Грција важат нови правила за влез во рестораните, трговските центри и маркетите.

На другите гранични премини засега не се забележани поголеми застои и гужви, а каква е атмосферата детално проверете самите ТУКА.

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...

More Articles Like This