December 9, 2021, 8:17 am

(Видео) Гужви кај „Прохор Пчински“: Голем број возила од Србија влегуваат во Македонија ден пред изборите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема група на жители на Бујановац, Р.Србија преку преминот кај Прохор Пчински влегуваат на територија на Р.Македонија.

Бројот на возила е невообичаен за овој период. Најверојатно се работи за лица со двојно државјанство кои ќе го искористат своето право на глас во Куманово и Нагоричане.

Инфомакс побара од МВР објаснување за зголемената фреквенција на луѓе, но до објавувањето на веста не добивме одговор

Latest News

Претпладне облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, особено на истокот. Од попладневните часови на запад ќе започнат...

More Articles Like This