December 4, 2021, 6:25 pm

(Видео) Гoлмaнoт збecнa – нaпaднa cвoj coигpaч сpeдe нaтпpeвap и пoчнa дa гo дaви

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Фудбалските тимови на Гленторан и Колреин одиграа 2-2 во меч од првенството на Северна Ирска, а средбата ја одбележа инцидентот кога голманот на домашните физички нападна соиграч, по што му беше покажан црвен картон.

Голманот Арон Меккари ги загуби нервите во 80-та минута кога гостите изедначија на 2-2, и прво го турна силно Боби Барнс кој падна на земја, а и после тоа го давеше, додека не се вмешаа останатите соиграчи да го спречат. Судијата го исклучи голманот, кој 10 минути го остави тимот на цедило, но резултатот остана 2-2.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

29 годишен гостиварец заврши зад pешетки откако си го пpeтепал таткото

На 03.12.2021 во 20.00 часот во Гостивар од полициски службеници од ОВР Гостивар бил лишен од слобода М.Ц.(29) од...

More Articles Like This