October 23, 2021, 9:23 am

(Видео) Гoлeм пoжap вo цeнтapoт нa Capaeвo – eднo лицe гo зaгyби живoтoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голем пожар избувна во центарот на Сараево, недалеку од Музичката академија, а во тек е гаснење и евакуација на жителите.

Пожарот избувнал во еден од становите на третиот кат од зградата, а сараевската полиција потврди дека загинало едно лице.

Според последните информации на агенцијата Фена, пожарот е локализиран, но сè уште не е целосно изгаснат.

Latest News

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Заев тpи пaти лaжe дeкa ja paзбpaл пopaката, а за ниту еден kpиминaл нeмa oдгoвopнocт, тој пaк лaжe за да мoжe дa...

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? -Заев...

More Articles Like This