(Видео) Гopи Сибир: Огнената cтихија зафати скоро 800.000 хектари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

огромни пожари го зафатија Сибир. Огнената стихија зафати скоро 800.000 хектари обработливо земјиште, покривајќи го североисточниот регион Јакутија со густ чад, објави Ројтерс.

Руски воени хеликоптери превезуваат пожарникари на терен во обид да ги потиснат шумските пожари во Сибир.
Кремљ ваквите пожари ги припиша на климатските промени.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This