September 18, 2021, 9:27 am

(Видео) Гpциja вo плaмeн – cтpaшни пoжapи вo близинa нa Aтинa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Грчките власти евакуираа неколку подрачја северно од Атина откако пожарот ги зафатил шумите и претставувал закана по куќите.

Пет канадери и четири хеликоптери се користени денес за гаснење на пожарите во подрачјата Стамата и Родополи, 30 километри североисточно од Атина.

Жителите на ова подрачје примиле предупредување на мобилните телефони и се повикани вратите и прозорците да ги држат затворени што е можно подолго за да не би биле изложени на чад.

Видео може да погледнете ТУКА.

На терен се упатени 68 пожарникари, 22 пожарникарски возила се распоредени за да се обидат да го спрачат огнот, чиј чад допира до Атина. Силниот ветар го отежнува гаснењето на пожарот.

Видео може да погледнете ТУКА.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Земјoтрес синоќа го пoтрeсе Лос Анџелес и околината

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го потресе синоќа Лос Анџелес и околината, објави Американскиот сеизмолошки...

More Articles Like This