(Видео) Давидовиќ: УБК го пapaлизираше системот на МВР на 27 април

Поврзано

И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше...

(Видео)Рано изутрината зaвpши yвидoт на лицe место по yбиcтвoтo во населбата Бутел

Увидот на лице место на екипите на Крим Техника по убиството во населба Бутел 2 во која животот го...

Xaoc на Уpгeнтeн, стотина лица влетале на Kлиниka за да бараат peaнимиpaњe на yбиeниот во пpecтpeлkaтa во Бутел

Преку 200 лица упаднале вечерва на Ургентниот центар, откако таму било донесено безживотното тело на убиениот Камбер Идризи, кој...
- Advertisement -

Aдвокатот Ѕвонко Давидовиќ, во своето гостување во емисијата „Неделен брифинг“ со Сотир Костов на Инфомакс, зборувајќи за настаните од 27 април, коментираше дека УБК го пapaлизираше системот на МВР на 27 април со цел да спроведе некоја своја акција, за која настрадаа трети лица.

„Според доказите кои ги има во предметот, и според она што беше кажано и изјавено, по мое мислење, сметам дека структурите на УБК, не сите, не можам да кажам сите, буквално направиле парализирање на системот на МВР за да спроведат некоја своја акција од некои нивни причини и на крај да се тргнат од местото на настанот и да настрадаат други со исклучително високи казни. Доказ е радио станицата којашто е најдена таму.“, потенцираше Давидовиќ, додавајќи дека целокупната ситуација никогаш не беше расчистено до крај.

Давидовиќ посочи на дел од сведочењето на Горан Грујевски, кога тој ги повикал

Горан Грујевски, кој е висок функционер во УБК, седејќи кај Прометеј заедно со Нинџа, му кажува на Никола Бошковски, повлечи ги нашите луѓе кои се поткачулки од собрание, некој друг ја презема командата. Овој факт и фактот што е најдена радиостаница која не е во системот на врски на МВР, ми дава за право ваков заклучок да извлечам“, нагласи Давидовиќ.

„“

Емисијата во живо можете да ја следите ТУКА

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This