(Видео) ДАЛИ ДА СЕ СМЕЕШ ИЛИ ДА ПЛАЧЕШ: Тајните служби го провалиле Стево дека не вози Југо

Поврзано

Четворка со најголема излезност до 19 часот

Во четвртата изборна единица има најголем интерес за гласање. Во оваа изборна единица излегле 53,22 отсто од пријавените гласачи....

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави...

Нa едно избирачко место ќе биде продолжено гласањето поради прекини

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со...
- Advertisement -

Многумина од познавачите на политичките состојби во Македонија го окарактеризираа последното интервју на кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски како обид за правдење и виктимизација на кандидатот за претседател. Имено најголемата прашина се крена околу наводните тајни служби кои го следеле Пендаровски и го фотографирале што и како прави. Доказ за тоа за Пендаровски е фотографијата која проструи по социјалните мрежи во која тој се вози во луксузен автомобил кој го нема приложено во анкетниот лист во ДКСК, наместо во Југото кое тој го има наведено како единствено возило кое го поседува. Останува отворено прашањето дали странски тајни служби се занимваат со тоа во какво возило се вози тој?

Latest News

Четворка со најголема излезност до 19 часот

Во четвртата изборна единица има најголем интерес за гласање. Во оваа изборна единица излегле 53,22 отсто од пријавените гласачи....

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави вечерва Државната изборна комисија. Обработени...

Нa едно избирачко место ќе биде продолжено гласањето поради прекини

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со избирачкиот список, ќе има продолжување...

ОБСЕ нема да ги набљудува претседателските избори во Белорусија

ОБСЕ соопштија денеска дека нема да испратат набљудувачи во Белорусија следниот месец поради тоа што не е испратена навреме покана. Тие додаваат дека се...

Помалку од два часа до затварањето на гласачките кутии

Останаа уште неполни два часа за остварување на правото на глас на овие парламентарни избори. За разлика од сите досегашни избори денеска Македонија гласа...

More Articles Like This