(Видео) ДАЛИ ОВА Е СЛЕДНАТА БOMБА НА ЛА ВЕРИТА?: Боки 13-ка го барал Јовче Ременски да праша дали го cлeдaт?

Поврзано

ЗАГРОЗЕНА И ДРЖАВНАТА БЕЗБЕДНОСТ: Директорот на АР во карантин поради контакти со Мухамед Зекири

СДСМ деновиве е жариште на коронавирусот откако пратеникот Мухамед Зеќири и директорката на УЈП, Сања Лукаревска беа потврдени како...

НОВ СКАНДАЛ: Советник на Заев со закани кон Дурловски

Денес во 12ч, советникот на Заев, Ф. А. (вработен во владата како советник за младите во Скопје), вербално му...

ОСМАНИ СО ШАМАР ЗА ЗАЕВ: Наместо да тераат предизборна кампања, партиите да ја креваат свеста за опасностите од коронавирусот

Во гостувањето во „Топ Тема“, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи потенцираше дека партиите имаат штабови во секое село...

Новинарот Сашо Димовски во своето гостување во емисијата Стадион на Канал 77 тврди дека следната бomба на италијанскиот весник, Ла Верита е поврзана со сопругот на пратеничката и потрпретседател на СДСМ, Фросина Ташевска Ременски. Имено според него Јовче Ременски е човекот на кого Боки 13-ка му се јавил да праша дали е cлeдeн.

-Ако Камчев во неговиот иckaз вели Боки се сликаше со Катица и најавуваше нешто големо, па дошло неговото апceње, дали во истиот принцип Јовче Ременски за кој според мој информации е човекот на кого Боки 13 му се јавува телефонски и го прашува дали го cлeдaт, нешто што ќе го објави италијанскиот весник деновиве е човекот кој ни најавува нови апceња, вели Димовски

Димовски го вели ова на самиот крај од емисијата. Погледнете:

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести