(Видео) ДА СЕ HAEЖИШ: Комити и Војводи во еден глас „и ние сме деца на Македонија“

  • December 17, 2019
  • Коментари

Девојчето кое ја испеа песната “И ние сме деца” на дербито помеѓу Вардар и Шкендија, на кое навивачките групи “Комити” од Вардар и “Војводи” од Тетекс прославуваа 10-годишнина од нивното пријателство.

Се работи за Фросина Пепоска која заедно со навивачите на трибините направи атмосфера како никогаш досега.

Погледнете:

Точно во 19:47ч во чест на ФК Вардар и Комитите ! ❤#ВардарВоСрцето #МакедонијаВоДушата🔴⚫🇲🇰

Gepostet von Frosina Peposka am Montag, 16. Dezember 2019

Претходно «
Следно »