December 9, 2021, 7:35 am

(Видео) Демонстрантите пробаа да влезат во седиштето на Гугл

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вистинска драма се случува денеска во центарот на Лондон поради протестите против ковид пропусницата во главниот град на Велика Британија.

Минатата недела граѓаните имаше жестоки судири пред седиштето на Би-Би-Си откако демонстрантите се обидоа да влезат во просториите, а неделава успешно влегоа во британскиот медиум „ITV“.

Демонстрантите попладнево се обидоа да влезат и во седиштето на Гугл во Лондон, но неуспешно бидејќи ги спречи полицијата.

Пред седиштетот на технолошкиот гигант имаше жестоки судири помеѓу полицијата и демонстрантите.

Видеото погледнете го тука и тука.

Latest News

(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“ Од Министерството за внатрешни работи...

More Articles Like This