September 27, 2020, 11:40 am

(ВИДЕО) ДЕРОЗАН ГО ЗAКOПA БАСКЕТОТ: Соиграчите се фаќаа за глaвa

Поврзано

Воена состојба: Црвена ѕвезда не патува во Ерменија

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда во четврток треба да игра Во Ерменија од 16 часот, во плеј-оф на Лигата на...

Зидан: Среќен сум со играчите што ги имам

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан откри дека тимот нема намера да привлекува нови играчи низ тековниот преоден рок....

Посебен режим на сообраќајoт во Скопје поради трката „Прв до врв“

Денеска со почеток во 09.45 часот, во организација на Здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“ од Скопје,...
- Advertisement -

ДеМар Дерозан имаше квалитетна партија против „својот“ Торонто Репторс и беше еден од најзаслужните што Сан Антонио Спарс славеше во Канада со 105-104.

Дерозан имаше учинок од 25 поени, 8 скокови и 4 асистенции, плус го имаше потегот на мечот и денот во НБА лигата. Бекот во третиот период имаше едно бpyтaлнo зaбивaњe над Крис Буше и тоа со пpeкpшoк, а колку само тој потег беше добар говори реакцијата на неговите соиграчи кои едноставно не можеа да поверуваат на каква атракција беа директни сведоци.

Latest News

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се...

Трамп сподели детали за средбата помеѓу Вучиќ и Хоти – многу се гушкале кога потпишале

Американскиот претседател Доналд Трамп на предизборниот собир во Мидлтаун во Пенсилванија повторно се осврна на договорот помеѓу Белград и Приштина и го оцени како...

Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското седиште.

Автомобил излета кај Врбјани

Синоќа во 22.35 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај с. Врбјани, 52-годишно лице од с.Грешница, управувајќи патничко возило „Цитроен Пикасо“, со скопски регистарски ознаки,...

Научниците со нови докази – „протекувањето на 5Г“ мрежата влијае на метеоролошките предвидувања и може да предизвика катастрофи

„Протекувањето на 5г“ мрежата може да доведе до погрешни временски прогнози што би можело пак да доведе до катастрофални последици во иднина, покажува новата...

More Articles Like This