November 28, 2021, 9:08 am

(Видео) Детали за пожapoт: Бараката изгope цела, на терен шест возила и 20 пожарникари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Попладнево во близина на Градскиот парк во Скопје избувна голем пожар кој почна неконтролирано да се шири.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски во изјава за медиуми истакна дека на терен интервенирале 6 возила и 20 пожарникари.

Првото противпожарно возило стигна за шест минути од Карпош, а веднаш потоа и уште 5 противпожарни возила, со две цистерни од Комунална Хигена

Како што вели тој, од брзината на пожарот бараката изгорела цела.

– Напуштена барака, причинители не можеме да утврдиме затоа што и сами гледате дека од брзината на пожарот, бараката изгоре цела. Можеме да кажеме дека може да е од причинителот, бездомници коишто можеби живеат внатре или причинител старата инсталација која е напуштена, ако дошло до искри, да дојде до палење, истакна Симоновски.

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...

More Articles Like This