December 9, 2021, 11:49 am

(Видео) Дечко на 30 години научил како да користи запалка безбедно, дали вие знаевте?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дечкото на „ТикТок“ познат како sidneyraz признал дека дури сега научил да користи запалка на безбеден начин.

Тој покажал на Тикток како да ја запали запалката кога треба да запали нешто што е над пламенот.

„Ова ќе го намали ризикот од несреќа“, вели тој, и бидејќи е речиси невозможно да се прераскаже ова видео, треба да се погледне.

Ликот додаде дека десничарите треба да го свртат делот од запалката со пламенот надесно, а левораките налево.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Стефковски: Сѐ додека сум јас градоначалник нема да дозволам отворање на индустриски капацитети за загадувачка индустрија

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово беше гостин во ,,Утрински брифинг” на СлободнаТВ. Стефковски истакна дека во периодот...

More Articles Like This