(Видео) ДИМИТРОВ СЕ ИЗДАДЕ: Јанева била нивен партиски функционер?

  • October 30, 2019
  • Коментари

 

Ѓаволот е во деталите гласи познатата поговорка, па така ова важи и за  денешната собраниска комисија на која се разгледуваше дебалкот во Брисел со недобивањето на датум за преговори со ЕУ. Никола Димитров во жестока дебата со Антонио Милошевски коментирајќи го притворот и обвинението за Катица Јанева за случајот Рекет истакна дека вакво нешто немало во времето на ВМРО-ДПМНЕ додавајќи дека во за време на владеењето на сегашната опозиција не се суделе партиски фунционери. Дали при оваа ситуација проговоре она фројдовското па Димитров конечно си призна чиј човек била Јанева?

Претходно «
Следно »