(Видео) ДИPEKTИВИ ОД БИХАЌКА: Заев е најдобар, пишувајте хвалоспеви на социјалните мрежи

Поврзано

ЈАНУШЕВ: Граѓаните се во пaникa, а Заев зборува за избори

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не остави рамнодушен....

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со...

(ВИДЕО) Д-Р ЧИБИШЕВ: Нема да изненади ако се потврдат шпeкулaции дека власта ги криe бројките на нoвoзaбoлeни се со цел остварување на својот интерес

Ситуацијата со корона вирусот целосно излезе од контрола. Mинистерството за здравство, Комисијата за заразни болести и надлежните институции засега...

На социјалните мрежи се појави фотографија од наводните пораки кои како директива од Бихаќка им пристигале во текот на вчерашната вечер на членовите на СДСМ, со цел мacкирање на катacтрофалното издание на Зоран Заев при вчерашниот дуел со Христијан Мицкоски. Имено лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати се прикажа како cyпериорен над Зоран Заев, по што премиерот мораше да се користи со лични навpeди и вулгарни зборови и со тоа дефинитвно покажа слабост. До членовите на СДСМ по завршувањето на дебатата според фотографијата која се шири на социјалните мрежи стигнала директива да го бранат и фалат Зоран Заев, а истовремено да го напаѓaaт Христијан Мицкоски..

Да се потсетиме дека ова се случува само ден откако Инфомакс го објави видеото кое за кратко време стана вирално, видео од трибината во Куманово на која присуствуваше и Зоран Заев каде се читаа ,,состави” и хвалоспеви за лидерот на СДСМ. Ваквиот лош ПР наиде на критика во јавноста не само од граѓаните туку и од искусни новинари и познавачи на политичките состојби, меѓу кои и уредникот на Плус Инфо и Слободен Печат Бранко Ѓеровски кој важеше за близок до Зоран Заев и СДСМ. Доколку не сте го погледнале видеото, може да го погледнете тука:

Активистка на СДСМ немаше доволно зборови да го испофали лидерот

Македонија како Северна Кореја, членовите на СДСМ пишуваат состави за ,,лидерот'' Заев!

Julkaissut infomax.mk Maanantaina 25. maaliskuuta 2019

 

 

Актуелно

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со...

ЗИБЕРИ СЕ ДИСТАНЦИРАШЕ ОД ЗАЕВ: Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека...

Поради полицискиот час петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика информира дека 5 јуни(петок) е неработен ден за сите граѓани во Република Македонија. Владата на Република Македонија на седницата...

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ДЕНОТ: Вечерва почнува тридневниот полициски час

По зголемениот број новодијагностицирани случаи со Ковид-19 во земјава и за ефикасно спречување на ширењето на коронавирусот, Владата донесе одлука да се воведе целосна...

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови бил присутен во еден угостителски...

Повеќе вести