December 8, 2021, 3:35 am

(Видео) Директорот на прилепскиот водовод со пцовkи до новинарот на Инфомакс – го пpekpшува изборниот молк и aгитира

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарот на Инфомакс, Милош Милошевски, денес известува за состојбата во Прилеп во врска со почитувањето на предизборниот молк.

Милошевски моментално се наоѓа пред штабот на една од владеачките партии, кој, спротивно на законот е отворен и во него се собрани партиски членови.

Како што можете да видите, директорот на прилепскиот водовод, се однесува грубо и агресивно и вербално го напаѓа Милошевски и го спреччува во извршувањето на новинарската дејност.

На прашањето на новинарот Милошевски, присутните со навредливи зборови го избркаа, а на

„Брат ти си од ВМРО, не си ти набљудувач независен, ти новинар, ова в г*с пикни си го. Јас овде пред штаб сум, што е јас не знам проблемот. Агитирам ја некаде? Пратен си од ВМРО?“, инсистираше директорот по што се обиде да го сними нашиот новинар

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This