September 27, 2021, 10:33 am

(Видео) Доби шлakaница на векот: Снимка од Токио го шокиpaше светот, се огласи и Германката која беше шамарана од тренерот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Германската џудистка Мартина Трајдос го привлече вниманието на светот поради необичниот мотивациски „ритуал“ пред да излезе на меч од ОИ во Токио, а се состои во тоа дека тренерот едноставно и удри две силни шлаканици.

За неупатените, оваа сцена беше прилично вознемирувачка, при што стигнаа голем број на критики за однесувањето на тренерот… но не е сè како што изгледа.

Германката се јави и испрати порака, во која го одбрани својот тренер и стави крај на критиките упатени кон него.

Инаку, на видеото што ги зовре социјалните мрежи, може да се види дека тренерот Клаудио Пуса пред мечот ја зграпчува Мартина и ја тресе, а потоа и удира шлаканици. После тоа, Германката излезе на мегдан со противничката, каде загуби од Софи Обабас.

Во јавноста малку се зборуваше за поразот на Трајдос, но сите зборуваа за однесувањето на тренерот.

– Посакувам насловите да беа напишани за мене од друга причина. Не грижете се. Ова е ритуал што го практикувам пред борбата. Мојот тренер го прави она што го замолив да го направи за да ме налути, изјави Мартина.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Пpeтceдaтeлкaтa нa ЕК yтpe вo пoceтa нa Македонија

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен утре ќе допатува во посета на Република Македонија. Фон дер Лајен ќе...

More Articles Like This