May 16, 2021, 9:14 am

(Видео) Дрвошанов: Гоце е Македонија е единствената порака што од ова место денеска треба да се испрати

Поврзано

- Advertisement -

Унија на Ветерани од Струмица заедно со членови на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, на демот на смртта на најголемиот македонски револуционер, Гоце Делчев, одржаа мирен протест во знак на револт на преговорите на актуелната влада на чело со Зоран Заев поврзани со ликот и делото на Гоце Делчев и предавството на националните интереси.

Свое обраќање на протестот имаше Жан Дрвошанов, Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Неговата изјава можете да ја погледнете ТУКА

„На денот од погибието на Македонскиот апостол Гоце Делчев заедно со Унија на Ветерани одржавме Протест за да кажеме НЕ за предавството на националните интереси и СТОП за преговорите поврзани со ликот и делото на Гоце Делчев.
Добрососедските односи да ги градиме на еднаква и достоинствена основа.
Побаравме наместо нејасни говори Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски да одговори дали се согласува со политиката на Зоран Заев?
Единствена порака што од ова место денеска треба да се испрати е:
ГОЦЕ Е МАКЕДОНИЈА!“

Latest News

Дневен xopockoп за 16. мај 2021 година

Дневен хороскоп за недела, 16. мај 2021 година. Бик 21.4- 20.5. Љубов Ви претстои играње игри во кои вие глумите. Пресечете го...

More Articles Like This