(Видео) Дурловски за земjoтpecот во Албанија: Македонците и денес покажаа дека поубаво сакаат отколку што мpaзат

Поврзано

МИХАЈЛОВСКИ: СДС се супер, ама народот не им се погоди

Ако внимателно ги слушате мегафоните и трубадурите кои од петни жили ја бранат психопатолошкава елита на власт, не може...

КОВАЧКИ: Ни ја забранија Задушница, a рестораните и кафулињата се отворени и преполни

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат...

МИХАЈЛОВСКИ: „СДС се супер, ама народот не им се погоди“

Ако внимателно ги слушате мегафоните и трубадурите кои од петни жили ја бранат пcихопатолошкава елита на власт, не може...

Македонците и денес покажаа дека поубаво сакаат отколку што мразат… Да не се повтори денот!

“Жертва вечерняя” П. Чесноков Игор Дурловски – Бас Панче Јосифов – Диригент Хорот при соборниот храм Св. Климент Охридски Скопје 1999г, пишува оперскиот пејач Игор Дурловски на Фејсбук.

 

Македонците и денес покажаа дека поубаво сакаат отколку што мразат… Да не се повтори денот! "Жертва вечерняя" П….

Julkaissut Igor Durlovski Tiistaina 26. marraskuuta 2019

Актуелно

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

Повеќе вести