September 24, 2020, 9:21 am

(Bидeo) Дepaла jaви ce: ”Умpeeтe Makeдонци нa Kaле нema цpkви”

Поврзано

Дeнecкa пoчнyвaaт зaвpшнитe збopoви зa „нacилcтвo вo Цeнтap“

Поминаа повеќе од 3,5 години од првото закажано рочиште за предметот „Насилство“ или познат како „Шамарите во Општина Центар“,...

Koвид-19 нajвaжeн пpeдизвик за дpжaвaтa вo cлeднитe мeceци

Најголемата криза со која и денес сме соочени е пандемијата со Ковид-19 која останува најважен предизвик и во следните...

Bлaдиниoт кaбинeт кoмплeтиpaн, кoи ce 16-тe зaмeници миниcтpи?

Со потребното мнозинство од 62 гласа, Собранието ги изгласа новите заменици министри во Владата. Башким Хасани, е избран за заменик...
- Advertisement -

Ја слушам “песнава” и не им верувам на сопствените уши… Ова ли е тоа “едно општество за сите” кое нѝ го ветуваат секојдневно? Ова ли го сакаат нашите браќа Албанци? Дали некој од лидерите на албанскиот блок ќе излезе со осуда за ова “уметничко дело”? А нешто тивки нѝ се и браќата и сестрите од Civil MK кои обично “ловат” говор на омразa.

Секојдневно на социјалната мрежа Тик Ток гледаме како се исмеваат полициски службеници како малолетни лица користат наркотици и.т.н. Но пред неколку денови на истата социјална мрежа сведоци бевме како Албанци Роми повикуваат на етничка и верска омраза, и се закануваат со војна. Под линкот на самите видеа има лавина на негативни коментари од страна на Македонците… Но еден коментар ја вознемири целата јавнос. ”Копиле ќути зошто ќе одиш и ти кај Саздо”. Па еве јавно го повикуваме Мвр да ги пронајде лицата кои ја прикачиле песната на Јутјуб прикачена под името..

 

Latest News

За нeнoceњe мacкa, 680 kaзни во изминaтoтo дeнoнoќиe

Во текот на изминатото деноноќие (23/24 септември) на територијата на државава, по однос на мерката за неносење лична заштита...

Циkлoн ce движи кoн Мaкeдонија: Ни пpeтcтoи гoлeмa пpoмeнa нa вpeмeтo, не е иcклyчeнo дa пaднe и пpвиoт cнeг

Денес времето во државава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд, ќе има услови и за појава на грмежи а...

Дeнecкa пoчнyвaaт зaвpшнитe збopoви зa „нacилcтвo вo Цeнтap“

Поминаа повеќе од 3,5 години од првото закажано рочиште за предметот „Насилство“ или познат како „Шамарите во Општина Центар“, денеска треба да почнат завршните...

(Фото) Жaлocнo: Мaлo мoмчe co гaлeњe ja ycпoкoјувa cecтpичкaтa бoлнa oд pak

Мајка сподели трогателна фотографија, која ги покажува последиците од ракот. Емотивната фотографија го прикажува нејзиниот мал син како ја гали неговата сестричка која се...

Заев не се појави на cyдeњeтo пpoтив Александар Николоски, рочиштето одложено

Зоран Заев не дојде на рочиштето закажано по негова тужба за клевета и навреда во Основниот суд во Скопје против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

More Articles Like This