December 4, 2021, 6:00 pm

(Видео) Дpaмa вo НБА: Кoшapкapи на ЛА Лејкерс се cтeпaa пoмeѓу ceбe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс, Ентони Дејвис и Двајт Хауард имаа кошкање за време на тајмаутот ноќеска на натпреварот со Феникс санс.

До инцидентот дојде кога Дејвис почна да му кажува дофрла нешто на Хауард, кој седеше на клупата, а потоа стана по што почнаа меѓусебно туркање. Соиграчите мораа да ги разделат двајцата кошаркари за да не дојде до поголем инцидент.

Пред пресметката веднаш по прекинот на играта, Дејвис се обиде да го привлече вниманието на Хауард, но тој го игнорираше и отиде до клупата.

Калифорнијците го доживеаја и вториот пораз во два меча на стартот од сезоната (105:115). Со оглед на атмосферата во тимот, лошиот старт на еден од фаворитите за шампионската титула, не е изненадување.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) Ѓорѓиевски: Несовесен граѓанин фатен како иcфрла отпaд на местото каде што се гради новиот парк во Драчево, ќе биде kaзнет доколку не го...

Денес, несовесен граѓанин се обидел да истури отпад на местото каде што се гради новиот парк во Драчево. Градоначалникот...

More Articles Like This