(Видео) ЕВЕ КАКО СЕ ПЕЕ ХИМНАТА: Цела сала ја пееше македонската химна пред натпреварот Македонија-Аргентина

  • August 7, 2019
  • Коментари

Македонската химна беше испеана во еден глас на вчерашниот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија-Аргентина на светското првенство кое се игра во Скопје. Сепак и големата поддршка не и помогна на нашите ракометари кои беа поразени со 20-23.

Претходно «
Следно »