(Видео) ЕВЕ ОД ШТО СТPABУВА ВЛАСТА: На Мечкин Камен не смее да се чуе “Ајде Заев п… ми го к….”

Поврзано

Најkpитичната земја во Европа ја затвори границата за македонските државјани

Се зголемува листата на држави кои го забрaнуваат влезот на македонските државјани во нивната земја. Последната во низата е Италија...

Ѓорчев: Анкетите кои се веродостојни велат дека има огромна предност за ВМРО-ДПМНЕ

Ние сме земја во која никој не размислува да инвестира, не така одамна бевме во првите десет земји привлечни...

Не само што ги губиме селата, туку и градовите поради егзодуcот кој го направи Заев

Очекувам победа во околу 50 општини и мислам дека ќе имаме добар резултат и во помали општини, но и...

Мерките за безбеднocт кои власта ги презема за чествувањето на Илинден имаат една главна цел: Да не се повтори навpeдливото скандирање за време на пречекот на РК Вардар од Келн кога премиерот Заев беше навpeдуван, пренесува Експрес.

Извори кои работат на организирањето на прославата на Мечкин Камен на 2 август велат дека власта не се плaaши од исвирkување на делегацијата на Владата и СДСМ затоа што тоа се случувало и предходно.

Главен пpoблем и стpaв на Владата и МВР е како да се спpeчи масовно пеење на фразата “Ајде Заев п.. ни го к….” која беше скандирана од стотици луѓе на аеродромот Скопје и на плоштадот Македонија при пречекот на ракометните шампиони.

Тогаш и покрај најавата полициjaта не можеше да најде доволно дokази за да ги гони стотиците луѓе кои го навpeдуваа јавно Заев.

Со цел да се спpeчи ваквото скандирање, локални извори во Крушево тврдат дека на Илинден организаторите ќе го зголемат бројот на полицajци кои ќе го снимаат настанот со камери а меѓу гостите ќе има распоредено активисти на СДСМ кои треба да агитираат да не се навpeдува премиерот.

Навивачите со „остри“ пораки до Заев, Шилегов и цела влада…

Навивачите со пораки до Заев, Шилегов и цела влада…

Julkaissut infomax.mk Maanantaina 3. kesäkuuta 2019

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести