November 30, 2021, 11:28 pm

(Видео) Европа на нозе пpoтив Koвид тиpaнијата: Илјадници на улица во Италија, Франција и Швајцарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Илјадници луѓе и о ваа недела излегоа на улиците ширум Европа во знак на поддршка на таканаречениот марш на слободата.

Маршот на слободата традиционално се одржува веќе неколку недели во речиси сите европски метрополи, а целта е спротивставување на новата кови регулатива популарно наречена ковид пропусница.

Протестите против задолжителната вакцинација и дискриминацијата на невакцинираните започна во Франција, а како оган се рашири низ цела Европа.

Еве како денес изгледаше Париз.

Погледнете што се случува во Италија.

Еве како изгледа главниот град на Швајцарија.

Latest News

Груби: Што и да ми каже Али Ахмети, јас тоа го правам

Артан Груби, првиот вицепремиер, во вечерашното гостување во Алсат, зборувајќи за кадровските прашања и министерствата што ќе ги преземе...

More Articles Like This