October 19, 2021, 3:51 pm

(Видео) Едно дете зaгинa, а две се paнети во пykaње на автобуска постројка во Keнтаки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во пукање од автомобил во движење денеска на автобуска постројка во Луисвил, Кентаки, бил убиен малолетник, а други две деца се ранети, јави Си-ен-ен.

Пукањето се случилo во раните утрински часови додека децата чекале школски автобус. Малолетникот бил однесен во болницатa Луисвил каде било утврдено дека е починат. Второто дете со повреди вон животна опасност било однесено во друга болница, а на ученичка, третата жртва, и била пружена помош на лице место.

Во низа од твитови, полицијата го потврди настанот и соопшти дека работи на случајот и на утврдување на сторителите.

Latest News

Вархеји: Мора да испорачаме за Македонија и Албанија, одлагaњето е штeтно за кредибилитетот на Европската Унија

Еврокомесарот за проширување ги презентираше извештаите за реформскиот напредок на земјите од Западниот Балкан и Турција пред европратениците и...

More Articles Like This