(Видео) ЕЧЕШЕ „МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ“: Балканската ѕвезда се расположи во преубавиот Охрид

  • August 25, 2019
  • Коментари

Во прекрасниот амбиент покрај изворите на Дрим во Св. Наум, гала концерт одржа познатиот балкански музички уметник Жељко Самарџиќ.

Пејачот на својот Инстаграм профил се пофали дека ужива во преубавиот Охрид. Тој во преубавиот Охрид запеа и македонска песна „Македонско девојче“, но и стана да игра во преполната кафеана.

Željko Samardžić – Izvori na Crn Drim 17 Avgust 2019

Македонско Девојче во изведба на Zeljko Samardzic на изворите на Црн Дрим во Св. НаумВечерва од 21:00 со концерт во Ресторан Острово

Gepostet von Stojan Stojanovski am Samstag, 17. August 2019

Претходно «
Следно »