(Видео) ЗАБЕЛЕЖАЛЕ НЕШТО ЧУДНО НА ТАВАНОТ : Па повикала пчелар, извадиле 50 килограми мед

  • August 22, 2019

Австралискиот плечар Пол Вуд пронашол големо, но застрашувачко откритие во куќа на жена во Бризбејн, Австралија.

Вуд од таванот на куќата извадил околу 50 килограми мед. Во кошница извадил околу 60.000 пчели.

Заедно со колегите внимателно ги отстраниле пчелите во специјална кутија за транспорт.

Bracken Ridge rescue…

Beautiful, big, healthy hive in this Bracken Ridge ceiling today. Thanks Laurel for calling a beekeeper!

Gepostet von Brisbane Backyard Bees am Samstag, 17. August 2019

 

Harvesting honey from a ceiling

It's raining honey….gets pretty messy harvesting natural comb from underneath this hive in a Bracken Ridge ceiling.

Gepostet von Brisbane Backyard Bees am Samstag, 17. August 2019

Претходно «
Следно »