August 15, 2020, 2:38 pm

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Поврзано

(Видео) Кои субјекти пред време знаеле за пропаѓањето на Еуростандард и кој се повлекол пари од банката?

Откако сопственикот на сега веќе пpoпадната Еуростандард банка, Трифун Костовски, јавно проговори за случувањата и околностите во кои пропaдна...

(Видео) Струмичка агенција за обeзбедување блиска до Заев, добива милионски државни и општински тендери

Струмичка агенција за обeзбедување, блиска до Зоран Заев освен тоа што добива тендери од универзалниот снабдувач со електрична енергија,...

ВМРО-ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот cyд за одлуката на Пендаровски со која мандатот му го додели на Заев

ВМРО ДПМНЕ размислува да поднесе иницијатива до Уставниот cyд за преиспитување на одлуката со која Претседателот Стево Пендаровски го...
- Advertisement -

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ НАум Стоилковски.

Иако имаме признание од Заев дека остварил контакт со бизнисменот Дака, ЈО молчи и не презема ништо. ЈО наместо да го викне Заев и Дака, да ги земе нивните електронски уреди и да изврши вештачење, молчи.

Со самиот факт што ЈО не презема ништо, иако има признанија и од двете страни, доволно кажува дека истото е под целосна контрола на Зоран Заев и мафијата на власт.

Правосудниот систем е заробен.

Заев и во последните денови од власта на СДСМ прави се за да го наполни судството со свои блиски луѓе.

Дали Зоран Заев спрема терен со лица во правосудството кои утре кога ќе биде опозиција ќе треба да му ги заташкуваат предметите и да опструираат истрага?!

Имено на само 20 – тина дена пред избори привилегија да бидат судии и обвинители добија:

1. Драган Јосифовски- син на Елизабета Јосифовска, обвинител во фамозното СЈО;

2. Билјана Смаќоска-ќерка на Гордана Смаќоска, обвинител во организиран криминал;

3. Билјана Иванова-снаа на Цветанка Иванова од СДСМ;

4. Зоран Здравев- син на Киро Здравев, Претседател на судски совет;

5. Барлет Џафери, син на Талат Џафери;

6. Кирил Георгиев- син на Наќе Георгиев, судија во Врховен суд;

7. Ирина Спасовска-ќерка на Лилјана Спасовска, од јавното обвинителство на РМ, се уште стои како активен член на Управниот одбор на Академијата за судии и јавни обвинители.

Дали ова треба да бидат новите послушници на Заеви?!

До кога судството ќе биде поле за намирување на партиските апетити на СДСМ?!

СДСМ покажа дека можат единствено повеќе криминал, можат повеќе корупција и можат само повеќе порази. Да ставиме крај на виткањето на кичма. Исправи се Македонија! Одбери обнова!

Latest News

Иcчезна 19 годишно момче од Тетово, полицијата трага по него

На 14.08.2020 во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријaвила дека од домот се оддалечил нејзиниот...

Помпео во посета на Полска, потпишан договор за вoeна соработка

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и полскиот министер за одбрaна Мариуш Блашчак денеска во Варшава потпишаа договор за одбрaнбена соработка, кој поставува правна рамка...

Продолжена грчката зaбpaна за влез на македонски граѓани

Министерската одлука за привремено огрaничување на врските на Грција со Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е во сила до...

Необична тpaгедија: Риба yби рибар во Австралија

Еден рибар пoчинa, откако голема риба скокнала во чамецот од каде ловел, го yдрилa мажот по градите и го yбилa, соопшти денеска полицијата на...

Драма во струшко: Ја пpeтeпал сопругата, потоа ја нaпaдал и мајка си

На 14.08.2020 во 23.20 часот во ОВР Струга, 32-годишна жена од струшко село пријaвила дека по кратка рaсправија во семејниот дом била физички нaпaдната...

More Articles Like This